Miss Alpok Adria hírek

MISS ALPOK ADRIA Győr-Moson-Sopron Megye Szépe : Borkai Petra

2011. november 25. -én került megrendezésre első alkalommal a MISS ALPOK ADRIA Győr-Moson-Sopron Megye Szépe verseny.

A versenyre már június óta jelentkezhettek a lányok, így augusztus végére közel 90 lány küldte el részvételi szándékát. A megyei döntőt megelőzte egy előválogatás, ahol egy pár tagú zsűri kiválasztotta a 14 döntős lányt, akik megmérkőzhettek a Megye Szépe címért.

A döntő rendezvény helyszínéül Győr egyik legexkluzívabb étterme adott otthont, a belvárosi BigBen Club.

A lányok készülődése már kora délután megkezdődött. A sminket Maros Kata - L'Oréal Paris hivatalos sminkmestere - aki egyben a vezető sminkes is volt -, és Fejes Tóth Judit készítették. A lányok hajkoronájáért Sarkady Livi világbajnok mesterfodrász - a győr Mátrix hajszalon tulajdonosa - és csapata felelt.

Pontban 20 órakor az est házigazdája Péntek Ádám, a Kékduna rádió műsorvezetője megkezdte beköszöntőjét. A zsűri bemutatását követően a lányok utcai ruhában vonultak fel. A döntősök pár szóban bemutatkoztak, majd a STAMPS egyedi órakülönlegességeivel és táskáival varázsoltak egy kis divatbemutatót a színpadra.
Amíg a lányok öltöztek egy látványos hastáncbemutatót láthatott a közönség, Aminah és Meira előadásában.

A fürdőruhás felvonulás a férfi nézők kedvence volt, amikor is a 14 Megye Szépe aspiráns egyenként járták be a kifutót, és mutatták be a Poppy kétrészes fürdőruháiban szépségüket .
Az est fénypontja a koktélruhás bemutató volt. A 14 legszebb megyei versenyző a saját ízlését tükröző kisestélyi ruhákban pompázva lejtett a kifutón, melyet a nézők tapssal üdvözöltek.
Az eredményhirdetést megelőzően a Children of Distance együttes lépett fel, melyet a Cégcentrum Kft-nek köszönhettünk.

22.30 órakor elérkezett a lányok számára nagy izgalommal várva várt pillanat.
Először a Közönségszavazás nyertesét hirdette ki a műsorvezető. Az internetes szavazás közönségdíjasa Gasztonyi Tina Evelin lett, így Ő bejutott a Középdöntőbe.
Az Mconet Különdíjasa Vongsantin Babett lett.
A STAMPS Különdíját Nusszer Edina vehette át.
A Megye Szépe harmadik helyezettje Vörös Dóra, aki így szintén továbbjutott a Középdöntőbe.

A második helyezett díját egy rutinos szépségverseny résztvevő vehette át, Kalmár Flóra személyében, így Ő is biztosította helyét a Középdöntőben.
Végül már csak az első hely sorsa volt kérdéses. A 8 tagú zsűri összesített pontozásos szavazása eredményeként a Miss Alpok Adria és Győr-Moson-Sopron megye szépe Borkai Petra lett. Az első helyezett nyereményeit Tóth Szilárd a Nemzeti Vágta Regionális Jogtulajdonosa adta át, míg a győztes fejére Slezák Antal, a verseny szervezője tehette fel a koronát.
A verseny eredményeként Borkai Petra képviseli Győr-Moson-Sopron megyét az országos versenyen, ahol kiderül, ki lesz a Miss Alpok Adria magyarországi győztese, és képviseli Magyarországot a nemzetközi döntőben.